animace animace animace animace animace animace animace animace animace animace animace
Drobečková navigace

Úvodní stránka > Spolky a kluby > Včelaři

Včelaři

Základní organizace Českého svazu včelařů Dřevohosticevčela

První včelařský spolek v Dřevohosticích byl založen již v roce 1912 a včelaři z Dřevohostic a okolních obcí se v něm sdružuji bez přerušení až do dnešní doby. V současné době má naše organizace 38 aktivních členů, kteří se starají o 407 včelstev. Kromě toho jsou v organizaci registrováni dva včelaři, kteří obhospodařují 41 včelstev. V organizaci jsou sdružení včelaři z obcí: Dřevohostice, Turovice, Čechy, Domaželice, Nahošovice, Hradčany, Radkovy, Radkova Lhota, Lipová a Křtomil. Činnost organizace řídí  5 členný výbor a v každé obci působí jeden důvěrník.

včelaV dnešní uspěchané době si lidé neuvědomují a snad ani nechtějí připustit, že příroda člověka nepotřebuje. Pokud bychom ji lidskou činností neničili, dokázala by se spravovat sama. Proto každá lidská aktivita, která směřuje k ozdravení přírody a zachování životního prostředí, zaslouží pozornost a uznání celé společnosti. Ochrana přírody není pro včelaře prázdným pojmem. Svou činností se trvale podílí na jejím zlepšování i za cenu značných osobních obětí.

Práce včelařů a významu včel by si měli všichni vážit. Stavy včel v republice se dlouhodobě pohybují na počtech, které jen stěží zaručují opylovací činnost. Včel i včelařů ubývá, věkový průměr včelařů je vysoký. Mladí lidé se tomuto koníčku věnují pouze vyjimečně. Proč? Inu proto, že včelám se člověk musí věnovat celým srdcem a nesmí se ohlížet na žihadla, na velké množství práce, na vysoké náklady s léčením či krmením a provozem, ani na velké problémy s odbytem medu a ostatních produktů. Jen díky péči a úsilí včelařů se daří udržovat alespoň přijatelné počty včelstev. Odborné studie výzkumníků celého světa dokazují, že drastické snížení počtu včel nebo jejich vyhynutí by katastrofálně zasáhlo celou rostlinnou a následně i živočišnou říši a mohlo by předznamenat i zánik lidstva.

O významu včel v přírodě a pro člověka

O včelích produktech

O včelích nemocech

Menu

Vyhledat v textu

23. 1. Zdeněk

Zítra: Milena

 Městečko Dřevohostice

https://www.facebook.com/pages/M%C4%9Bste%C4%8Dko-D%C5%99evohostice/115030718578880

Povodňový plán městyse Dřevohostice

HLADINOMĚR na Moštěnce

http://www.edpp.cz/dpp/drevohostice/

zachranny kruh.jpg

Svoz TKO a plastů 2021

TERMÍNY SVOZU

Průvodce světem odpadů

OLEJE_letak.jpg

Jak třídit

odpady.jpg

 Mapový portál GEOMorava

Geomorava

 

www.drevohostice.cz/index.php?nid=1243&lid=CZ&oid=2427214

Mikroregion Moštěnka

www.mostenka.cz

02.png

 

Návštěvnost stránek

647117