animace animace animace animace animace animace animace animace animace animace animace
Drobečková navigace

Úvodní stránka > Partnerství > Polsko gmina Turawa

Polsko gmina Turawa

Česko - polská spolupráce s gminou Turawa

Dne 27. února 2007 navštívíla delegace naší obce ve složení starosta Stanislav Skýpala,Česko - polská spolupráce s gminou Turawa místostarosta Petr Dostál a důstojný otec Artur Górka městečko Turawa v Polsku, aby se na základě již dřívější dohody mikroregionů blíže poznali představitelé obou stran a zkusili najít možnost vzájemně výhodné spolupráce mezi obcemi. Během jednodenní návštěvy jim představil fojt gminy Turawa p. Waldemar Kampa nejzajímavější lokality regionu: Turawská jezera, dřevěný kostel v Zakrzowie Turawskim a Bierdzanach, společně navštívili sportovní centrum a hasičskou zbrojnici městečka. 

Polská dechovka v Dřevohosticích      Myšlenka trvalé spolupráce byla potvrzena pozváním orchestru turawských hasičů na setkání dechových hudeb do Dřevohostic.

        Na dny 10. - 11. května 2008 přijalo vedení našeho městečka pozvání polské strany k účasti na oslavách
10 let spolupráce mezi gminou TurawaPetr Dostál, Stanislav Skýpala a Waldemar Kampa a německým městem Wetter. Pro delegaci z Dřevohostic byl připraven bohatý kulturní program složený z návštěvy nedalekého města Opole a  velkolepých hasičských oslav, v jejichž rámci se uskutečnil průvod hasičských sborů, zakončený mší svatou.
Ve večerních hodinách pokračovaly oslavy oceněním zasloužilých členů tamního hasičského sboru a lidovou veselicí.Stanislav Skýpala, Nataša Kučerová, Ladislav Foukal, Petr Dostál a Jiří Kasperlik
Na druhý den se konala slavnostní schůze k 10. výročí spolupráce mezi gminou Turawa a městem Wetter. Součástí dvoudenní návštěvy byla i prohlídka základní školy.
        Pan Waldemar Kampa zahajuje soutěž hasičů
Další setkání proběhlo ve dnech 28. - 29.  června  2008
v Dřevohosticích, kdy se starosta gminy Turawa Waldemar Kampa, předseda obecní rady Franciszek Mykietow, radní Robert Sobczyk a  Krzysztof Barwieniec z referátu turistiky a sportu zúčastnili oslav pořádaných k znovunavrácení titulu městys Dřevohosticím.
Polská delegace zahájila slavnostně i hasičskou soutěž v útoku na cíl a vítězné dřevohostické družstvo obdrželo pozvání na obdobnou soutěž do Turawy. 

Česko - polská spolupráce s gminou Turawa

 Při naší návštěvě polských  přátel 8. a 9. srpna 2009 v Turawě byla podepsána Smlouva o partnerské spolupráci mezi oběma obcemi. V zastoupení gminy Turawa smlouvu podepsal wojt Waldemar Kampa a za městys Dřevohostice starosta Stanislav Skýpala. 
 Smlouva byla podepsána v polské verzi, při příští návštěvě polských přátel v Dřevohosticích bude smlouva podepsána v češtině.

U příležitosti podpisu této smlouvy proběhlo na malém stadionu ve Wegrách přátelské klání našich hasičů s polskými stražaky a později prohlídka hasičské zbrojnice ve Wegrách.

Na závěr návštěvy byli naši chlapci obdarováni historickou motorovou centrálou, která bude umístěna v hasičském muzeu v předzámčí dřevohostického zámku.

Česko - polská spolupráce s gminou Turawa Česko - polská spolupráce s gminou Turawa

www.turawa.pl

Menu

Vyhledat v textu

19. 1. Doubravka

Zítra: Ilona

 Městečko Dřevohostice

https://www.facebook.com/pages/M%C4%9Bste%C4%8Dko-D%C5%99evohostice/115030718578880

Povodňový plán městyse Dřevohostice

HLADINOMĚR na Moštěnce

http://www.edpp.cz/dpp/drevohostice/

zachranny kruh.jpg

Svoz TKO a plastů 2021

TERMÍNY SVOZU

Průvodce světem odpadů

OLEJE_letak.jpg

Jak třídit

odpady.jpg

 Mapový portál GEOMorava

Geomorava

 

www.drevohostice.cz/index.php?nid=1243&lid=CZ&oid=2427214

Mikroregion Moštěnka

www.mostenka.cz

02.png

 

Návštěvnost stránek

646369