animace animace animace animace animace animace animace animace animace animace animace
Drobečková navigace

Úvodní stránka > Dřevohostické folkáč > Dřevohostické folkáč 2011

DŘEVOHOSTICKÉ FOLKÁČ POSEDMÉ…

Dřevohostické folkáč

 

Tady jsou fotkyfotky 
a ještě fotky    

a

tady si můžete
přečíst i poslechnout 
jaké to letos bylo

tady taky 

  
 

     Letošní Dřevohostické folkáč jsme očekávali se smíšenými pocity. Na jedné straně jsme se těšili na skvělé kapely, z kterých poskládala program naše šikovná dramaturgyně Blanka Prudilová, na druhé straně někde v koutku seděly obavy z počasí - letošní léto se do té doby opravdu moc letně netvářilo.
     Sobota 20. srpna se na nás od samého rána usmívala sluníčkem, teplo bylo tak akorát, zámecká zahrada nachystaná, stánky s občerstvením taky, prasátko na rožni se točilo, docela jsme si oddechli a začali se těšit už naplno.
     Ustálený scénář folkáče byl letos mírně pozměněn, vynechali jsme závěrečný countrybál a společné muzicírování po vystoupení hostů přesunuli z nádvoří pod pódium a dali mu větší prostor. Jinak se scénář nezměnil: nesoutěžní předskokan, pět amatérských kapel v divácké soutěži, vystoupení loňského vítěze a koncerty hlavních hostů, letos dokonce tří.
Jako nesoutěžní „předjezdec“ se na sedmém folkáči představila trampfolková kapela z Lipníka nad Bečvou s názvem 3M+B. Pamětníci v nich poznali exPupkáče Michala, Mišu a Blanku, které doplnil třináctiletý Matěj Prudil. Několika písničkami převážně z Blančiny dílny navodili příjemnou atmosféru
     A pak už začal boj o přízeň diváků. Původně ohlášený Hrnek z Orlové nedorazil, na poslední chvíli za ně zaskočili přerovští Špunti. Následovali Sova & Slamák z Ostravy, dvojice samostatných písničkářů, kteří hrají spolu. Pobavili laskavým humorem a chlapskou poetikou. Z Nového Města na Moravě přijela Falešná Karta, čistě pánská trampská kapela, jedna z našich nejlepších vůbec. Poznáte je podle tří kytar, kontrabasu a čtyř vyvážených mužských hlasů, naprosté souhry, pohody a lehkosti. Tři půvabné zpěvačky Přelet MS z Blovic u Plzně u nás nebyly poprvé, hrály v Dřevohosticích v roce 2008 jako kvartet. Tenkrát spěchaly na další festival, takže hrály úplně první a moc lidí je neslyšelo. Tak jsme je pozvali znovu a užili si opět jejich svěží a chytrý ženský humor, šarm i eleganci. Poslední soutěžící kapela MY3.AVI z Prahy má žánrově asi nejblíž k folkrocku. Hrají výhradně vlastní melodické a hudebně nápadité písničky s výbornými českými texty. Jejich osobitý zvuk je daný zajímavou souhrou sólových houslí a trubky.
     Pak přišel čas pro vítěze loňského ročníku, živelnou olomouckou Bujabézu, čerstvou držitelku Krtka z letošní Zahrady v Náměšti na Hané. A po nich tři hosté - jeden lepší než druhý: Druhá míza Vojty Zíchy z Českých Budějovic, liberecký Jarret se skvělou zpěvačkou Hankou Skřivánkovou a třetí host Marien z Pardubic, další veleúspěšná folková formace pod vedením Víti Troníčka. K jejich poslední písničce se přidala Falešná Karta a postupně další a pokračovalo se pod pódiem společným hraním. Ti nejvytrvalejší se později přesunuli k ohni, kde vydrželi až do rána.
     Dřevohostické folkáč byl opět příjemný a pohodový. Za sedm let si získal stálé příznivce, kteří oceňují každoroční výběr kapel, krásné prostředí dřevohostické zámecké zahrady a mají rádi jeho rodinnou a domácí atmosféru.
     Jo a u diváků to vyhrála Falešná Karta.

 

 

Menu

Vyhledat v textu

9. 7. Drahoslava

Zítra: Libuše, Amálie

 Městečko Dřevohostice

https://www.facebook.com/pages/M%C4%9Bste%C4%8Dko-D%C5%99evohostice/115030718578880

Povodňový plán městyse Dřevohostice

HLADINOMĚR na Moštěnce

http://www.edpp.cz/dpp/drevohostice/

zachranny kruh.jpg

Svoz TKO a plastů 2020

TERMÍNY SVOZU

Průvodce světem odpadů

Jak třídit

odpady.jpg

 Mapový portál GEOMorava

Geomorava

 

Přerovsko z nebe

 prerovsko z nebe.jpg

 

www.drevohostice.cz/index.php?nid=1243&lid=CZ&oid=2427214

Mikroregion Moštěnka

www.mostenka.cz

02.png

 

Návštěvnost stránek

610540