animace animace animace animace animace animace animace animace animace animace animace
Drobečková navigace

Úvodní stránka > Dřevohostické folkáč > Dřevohostické folkáč 2006

Dřevohostické folkáč 2006

Velmi stručně shrnuto - povedlo se úplně všechno! Od dokonalého počasí přes pečlivou práci pořadatelského týmu, který zajistil vynikající zázemí a dokonalý servis jak pro návštěvníky, tak pro účinkující. Dále nelze opomenout opět právem nadmíru obdivovanou a vychvalovanou výzdobu areálu, na které se podílel mistr Alexandr Forýtek spolu s kastelánem dřevohostického zámku Jirkou Kasperlikem. Další důležitou zárukou pohody bylo výborné ozvučení pana Jiřího Jehláře a jeho týmu, výběr kapel v dramaturgii Pupkáčů a výkony všech účinkujících. To vše nemohlo jinak než vyústit v naprostou spokojenost všech zúčastněných jak na straně pořadatelů, tak na straně muzikantů a především návštěvníků. Celé odpoledne, večer a noc až do časných ranních hodin zářila nad zaplněnou dřevohostickou zámeckou zahradou aura pohody, spokojenosti, úsměvu a dobré nálady  Za  všechny pochvalné hlasy citujeme z e-mailu, který na elektronickou adresu Obecního úřadu v Dřevohosticích poslala paní Jana Pošvancová z Kroměříže:   Vážený pane starosto, náhodou jsme se dozvěděli, že se u Vás v sobotu "děje" folkáč a tak jsme si udělaly s dcerami výlet. Neodolám tedy, abych Vám nadšeně nenapsala, dlouho jsem nebyla něčím tak okouzlena, ať už se týče programu samotného, nebo prostředí v němž se uskutečnil. Byla to prostě paráda všech parád, balzám na duši... Tak posílám alespoň toto písmenkové poděkování. Máte skutečně můj obdiv… Moc držím palce do dalších aktivit, ať se vše daří a v Dřevohosticích se to hemží hezkými akcemi (to abych měla kam jezdit :-))
 Akci pořádala stejně jako loni obec Dřevohostice ve spolupráci s kapelou Pupkáči z nedalekého Lipníka nad Bečvou, kteří k soutěžení o diváckou přízeň tentokrát pozvali úspěchy ověnčené regionální kapely 16 strun a šmytec (Šternberk), The Šůtrs (Přerov, Prostějov, Hranice), Madalen (Zábřeh) a BG Styl (Ostrava). Mimo diváckou soutěž v roli hvězd zazářili Žalman & spol. (České Budějovice), písničkářské duo Žamboši (Vsetín) a keltský bluegrass z Ostravy s názvem Ostrá tráva. Posledně jmenovaná kapela byla jedinou změnou v předem avizované dramaturgii festivalu. Původně angažovaný Celtic Cross nemohl vystoupit z důvodu autonehody s vážnými zraněními jedné ze sólových hráček, k čemuž došlo tři dny před festivalem. Narychlo sehnaná náhrada v podobě Ostré trávy byla zcela adekvátní a velmi příjemná. Celtic Cross za to přislíbil  svou účast na dalším ročníku.                
 A jak to všechno dopadlo? Cenu kastelána Jirky Kasperlika si odvezl Honza Žamboch se Stáňou Brahovou, alias ŽAMBOŠI, do Vsetína,  cenu výtvarníka scény mistra Forýtka získala po zásluze MADALEN ze Zábřehu a starostu Dřevohostic Ladislava Sigmunda doslova nadchli kluci z kapely 16 STRUN A ŠMYTEC, kteří si tak do Šternberka odvážejí cenu starosty. U diváků to na celé čáře vyhrál ostravský BG STYL. Získal více než polovinu z celkového počtu všech vhozených hlasovacích lístků a tím si vysloužil účast na dalším ročníku, kde bude mít tu čest zahrát si v hlavním čase mezi hvězdami.
 Takže už teď známe minimálně dva účinkující pro příští rok:  vítězný BG Styl a za letošní absenci přislíbivší Celtic Cross.                                                                                                    Nezbývá než začít se těšit na 2. ročník Dřevohostického Folkáča, který se bude konat  18. srpna 2007!!!                                           

Blanka Tornádo Prudilová

 

Fotogalerie

 

 

 

Menu

Vyhledat v textu

4. 7. Prokop

Zítra: Cyril a Metoděj

 Městečko Dřevohostice

https://www.facebook.com/pages/M%C4%9Bste%C4%8Dko-D%C5%99evohostice/115030718578880

Povodňový plán městyse Dřevohostice

HLADINOMĚR na Moštěnce

http://www.edpp.cz/dpp/drevohostice/

zachranny kruh.jpg

Svoz TKO a plastů 2020

TERMÍNY SVOZU

Průvodce světem odpadů

Jak třídit

odpady.jpg

 Mapový portál GEOMorava

Geomorava

 

Přerovsko z nebe

 prerovsko z nebe.jpg

 

www.drevohostice.cz/index.php?nid=1243&lid=CZ&oid=2427214

Mikroregion Moštěnka

www.mostenka.cz

02.png

 

Návštěvnost stránek

609723