animace animace animace animace animace animace animace animace animace animace animace
Drobečková navigace

Úvodní stránka > Dřevohostické folkáč > Dřevohostické folkáč 2005

Dřevohostické folkáč 20. 8. 2005

V sobotu 20. srpna 2005 v nádherném idylickém prostředí zámecké zahrady v Dřevohosticích byl odstartován nultý ročník festiválku s názvem DŘEVOHOSTICKÉ  FOLKÁČ. Akci pořádala obec Dřevohostice ve spolupráci s kapelou Pupkáči.  A dopadl na jedničku s hvězdičkou.
Nevím, kde začít s chválou – tak třeba počasí. To vyšlo bezvadně, ani pařák na padnutí, ani nepršelo, noc byla příjemně vlahá a hvězdná. Pořadatelé spolu s kastelánem odvedli úctyhodný kus práce - nádherně nachystaný areál s westernovou výzdobou místního výtvarníka mistra Forýtka. Kompletní zázemí pro návštěvníky - čisťounké sociálky, přijatelné ceny za občerstvení, spousta možností k posezení, zastřešené plochy, dvě krásná ohniště, upravené tábořiště atd. Vzorný servis pro účinkující. Mistr zvuku Jirka Jehlář vzorně připraven a až na drobné nedostatky zvládl svou úlohu výborně.

Dřevohostice leží mezi Přerovem a Bystřicí pod Hostýnem, tedy téměř na rozhraní Valašska a Hané, proto byl festival pojat jako hudební prolnutí těchto dvou svérázných regionů. Od 14.00 hodin se na pódiu vystřídaly za Valachy kapely

PODJEZD ze Zlína (bluegrass), HOSTBAND z Hostišové (akustický folk) a AMULET z Napajedel (písničkářské duo) a za Hanáky DOMINO z Olomouce (folklór-folk), ALIBABA z Horky na Moravě (trampfolk), ŠPUNT z Přerova (trampská akustická) a spolupořádající PUPKÁČI z Lipníku nad Bečvou (trampská akustická).

Po nich patřilo pódium hlavním (i když vzdálenějším) hvězdám večera: první se představila trampská skupina

LÍSTEK ze středních Čech s nádherným souzvukem panovy flétny a banja, po ní vystoupil vyškovský KOŇABOJ se svými rockovými úpravami moravských lidovek. Obě kapely, ověnčené Portami, Krtky a spoustou dalších prestižních ocenění, patří ke špičce amatérského muzicírování v naší zemi a daří se jim vyprodávat sály všude, kde se objeví.
V průběhu večera se přestavili se svým tanečním vystoupením domácí Country Club TJ Sokol Dřevohostice a Dreams Country ze Zlína se skotským tancem a klasickým country, obojí za předvedený výkon sklidili zasloužený potlesk.

Kapely ze sebe vydaly to nejlepší, dařilo se jim a moc se líbily. I z jejich strany jsme bez výjimky slyšeli pochvaly na adresu pořadatelů. No, za všechny ocituji část e-mailu od Radka Polívky z Lístku: „Ahoj Blanko, tak jsme se úspěšně vrátili z Dřevohostic a shodli jsme se, ze se nám to moc líbilo. Zejména úroveň občerstvení a bezprostřednost moderátorské dvojice výrazně převyšovala úroveň obvyklou v českém trampfolkovém šoubyznysu. Kdyby náhodou zůstaly za rok nějaké volné startovní pozice na další ročník, tak se dopředu hlásíme…“
Troufám si tvrdit, že náš původní záměr, totiž propojit hudebně sousedící Valašsko a Hanou, se podařilo uvést v život. Byla jsem v zákulisí několikrát svědkem, jak si kapelníci vyměňovali vizitky a domlouvali si vystoupení ve svých pořadech. A vo tom to je!!
Návštěvnost byla na nultý ročník velmi slušná: necelé tři stovky platících posluchačů. Netroufám si odhadnout, v jakém poměru byli domácí k hostům, ale zahlédla jsem tolik milých známých tváří, které v Dřevohosticích jistě nebydlí, že jsem byla až překvapená.
No a jak to všechno dopadlo? Cenu kastelána si odvezl Lístek, cenu výtvarníka mistra Forýtka po zásluze Alibaba, cenu starosty Ladislava Sigmunda Pupkáči. A kupodivu, ač Pupkáči celou akci zahajovali jako „předjezdci“ a v době jejich recitálu byla v areálu sotva stovka návštěvníků, vyhráli i cenu diváků. Asi to bude tím vysokým procentem platících příbuzných…
Takže všechno dopadlo dobře a už se všichni moc těšíme na

1. ročník Dřevohostického Folkáča, který se bude konat  19. srpna 2006!!!         

Blanka Tornádo Prudilová

fotky zde

 

 

Menu

NOVÝ OBČANSKÝ ZÁKONÍK

http://obcanskyzakonik.justice.cz/

LÉKAŘI
 kontakty
ordinační doba

 

http://www.drevohostice.cz/index.php?nid=1243&lid=CZ&oid=2607072

 

Turistické vizitky a magnetky
 zakoupíte na úřadě městyse a na zámku

Vizitky_or.jpg

Schránka01.jpg

VIDEOPOZVÁNKA

Záhorská cyklotrasa 

Venkovské turistické IC Dřevohostice

http://www.drevohostice.cz/index.php?nid=1243&lid=CZ&oid=2784190
http://www.drevohostice.cz/index.php?nid=1243&lid=CZ&oid=2784190

 
http://portal.gov.cz/wps/portal/_s.155/6966/place

http://www.czechpoint.cz/

logo_charita.gif
Občanská poradna a poradna pro dlužníky

 logo-kraje.jpg 

Katalog sociálních služeb Olomouckého kraje


www.policie.cz/clanek/uzemni-odbor-prerov.aspx


http://prerovsky.denik.cz/


http://prerovsko.eu/

 

 

Vyhledat v textu

28. 5. Vilém

Zítra: Maxmilián

 Městečko Dřevohostice

https://www.facebook.com/pages/M%C4%9Bste%C4%8Dko-D%C5%99evohostice/115030718578880

Povodňový plán městyse Dřevohostice

HLADINOMĚR na Moštěnce

http://www.edpp.cz/dpp/drevohostice/

Svoz TKO a plastů 2018

termíny svozů 2018 

Průvodce světem odpadů

Jak třídit

Mapový portál GEOSENSE

http://www.geosense.cz/geoportal/drevohostice/

www.drevohostice.cz/index.php?nid=1243&lid=CZ&oid=2427214

Mikroregion Moštěnka

www.mostenka.cz

Kraj pod Hostýnem ožívá

http://hostynsko.cz/

HANÁ regionální produkt

http://www.regionalni-znacky.cz/hana/

MAS Partnerství Moštěnka

www.mas-mostenka.cz

 

 Turistický informační portál Olomouckého kraje

strMorava.png


Spotřebitelská poradna

http://www.dtest.cz/

Návštěvnost stránek

509922